Dëborë e lehtë në Shkodër, “Loro Boriçi” OK për sfidën, Vllaznia-Apolonia, Brdariç ul në stol Dilaverin për Da Silven

Lexo

Brazilianët e Erzenit bashkë me Krasniqin: “Erzeni është ekip i fortë, nuk ishte e vështirë të kisha Balajn kundërshtar”

Skuadra shijakase fitoi 3-2 në “Niko Dovana” në përballjen e tretë në kampionat, duke marrë plot 7 pikë nga...

(Intervista) Trajnerët Colella dhe Tetova flasin pas ndeshjes Partizani 1-1 Egnatia

Partizani u ndal në një barazim 1-1 nga Egnatia, duke mos përfituar nga ai hap fals i Tiranës kundër...

I lumtur pas fitores, Kapllani: “Të ulim kokën dhe të festojmë sonte, të shohim për ndeshjet e radhës.”

Erzeni ia doli të marrë një fitore me shumë vlera kundër Vllaznisë me rezultatin 3-2. Kapllani u shpreh mjaft i...

Në Shkodër, që prej orës 09.00 të mëngjesit kanë filluar reshjet e dëborës, por flokët e saj janë aq të lehtë sa nuk arrijnë të krijojnë shtresen me tokë. E njëjta situatë është edhe në stadiumin “Loro Boriçi”, ku tapeti nuk ka asnjë shënjë dëborë duke qënë krejt OK për takimin Vllaznia-Apolonia që do të startojë në orën 14.00.

Ndërkohë, Ashtu siç nu paralajmërua edhe gjatë dy ditëve të fundit, tekniku Brdariç ka bërë ndryshime në formacion. Dy të parët, aktivizimet e Shehit në mbrojtje dhe të Krujës në mesfushë kanë qënë të detyruara për arsye të mungesave të Adilit me kartonë dhe Herald Markut i dëmtuar. Ndërkohë, ndryhsimi në sulm, duke ulur në stol Haris Dilaverr dhe aktivizuar Viktor Da Silvën, është preference e vetë teknikut, i cili duke konstatuar mungesen e golit në shumë javë kampionat për boshnjakun ka vendosur t’i besojë Da Silvës.

Zogoviç, Gurishta, Shehi, Imami, Kruja, Krymi, Jonuzi, Isaevski, Imeri, Hoxhaj, Da Silva. Ky është formacioni, me të cilin do ta nisë Vllaznia nga minuta e parë në përballjen me Apoloninë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -