Dëborë e lehtë në Shkodër, “Loro Boriçi” OK për sfidën, Vllaznia-Apolonia, Brdariç ul në stol Dilaverin për Da Silven

Lexo

(Video) Diplomohen 30 fizioterapistët e parë të Kursit 1-vjeçar. Shulku: FSHF po investon shumë për sektorin e mjekësisë sportivë

Departamenti i Mjekësisë Sportive në FSHF ka përmbyllur me sukses kursin për formimin e fizioterapistëve dhe mjekëve sportive, të...

Volejboll-Vllaznia për femra dhe meshkuj, nesër mysafir në kryeqytet për tu ndeshur me Partizanin. Uniforma të reja për femrat

Superliga e volejbollit për femra dhe meshkuj ka filluar pasditen e së premtes me dy çifet, Skënderbeu-Tirana, me një...

Korça e dashuruar me volejbollistët shkodranë. Pas Adma Mikopules, Skënderbeu rrëmbeu edhe treshen e meshkujve, Drinazi-Lloshi-Preka

Korça dhe Shkodra, si dy nga qytetet e traditës, kulturës dhe historisë, kanë pasur vazhdimisht raporte shumë të mira...

Në Shkodër, që prej orës 09.00 të mëngjesit kanë filluar reshjet e dëborës, por flokët e saj janë aq të lehtë sa nuk arrijnë të krijojnë shtresen me tokë. E njëjta situatë është edhe në stadiumin “Loro Boriçi”, ku tapeti nuk ka asnjë shënjë dëborë duke qënë krejt OK për takimin Vllaznia-Apolonia që do të startojë në orën 14.00.

Ndërkohë, Ashtu siç nu paralajmërua edhe gjatë dy ditëve të fundit, tekniku Brdariç ka bërë ndryshime në formacion. Dy të parët, aktivizimet e Shehit në mbrojtje dhe të Krujës në mesfushë kanë qënë të detyruara për arsye të mungesave të Adilit me kartonë dhe Herald Markut i dëmtuar. Ndërkohë, ndryhsimi në sulm, duke ulur në stol Haris Dilaverr dhe aktivizuar Viktor Da Silvën, është preference e vetë teknikut, i cili duke konstatuar mungesen e golit në shumë javë kampionat për boshnjakun ka vendosur t’i besojë Da Silvës.

Zogoviç, Gurishta, Shehi, Imami, Kruja, Krymi, Jonuzi, Isaevski, Imeri, Hoxhaj, Da Silva. Ky është formacioni, me të cilin do ta nisë Vllaznia nga minuta e parë në përballjen me Apoloninë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -