Dëborë në Peshkopi, zbardhet stadiumi, rrezikohet ndeshje Korabi-Veleçiku

Lexo

Emocionuese! Sot në Koplik janë mysafir kampionët bardheblu. Kupa e Shqipërisë. Sot ora 15:00, 6 ndeshjet e fundit të turit të parë, mes tyre...

Veleçiku i Koplikut që aktualisht luan në Kampionatin Kombëtar të kategorisë së dytëtë futbollit shqiptar, sot pret si vizitor...

Çikalleshi: Kjo kombëtare duhet ndryshuar. Nëse është e nevojme, duke filluar edhe prej meje!

Ka luajtur në fushë për shumë minuta, madje këtë radhë ndaj Islandës me shiritin e kapitenit në krah. Në...

Analiza e Rejës. Justifikime, marrje përgjegjësie dhe gati të ulet me Dukën për vazhdimësinë e tij në krye të kuqezinjëve

I gjendur në një breshëri kritikash për paraqitjen zhgënjyese të kombëtares shqiptare, përfshirë edhe këtë fundit me Islandën, tekniku...

Dëbora që ka përfshirë një pjesë të mirë të vendit tonë ka dhënë ndikimet e veta edhe në terrenet sportive. Informacionet që vijnë nga Peshkopia, aty në orën 13.30 është në program të luhet ndeshja e javës së 11-të të kategorisë së parë, Korabi-Veleçiku, dëbora ka zbardhur qilimin e stadiumit të Peshkopisë. Fotot e shkrepura nga gazetari dhe komentatori i njohur dibran, Fatmir Zhuzhi, i cili është në pritje të komentit të kësaj ndeshje për emisionin “Nga njëra ndeshje në tjetrën” të Radio Tiranës, tregojnë qartë situatën atje.

Nga sa bëhet e ditur, punonjësit e terreneve sportive të klubit dibran janë shumë të angazhuar dhe po punojnë intensivisht për pastrimin e terrenit deri në atë nivel sa sipas rregullores ndeshja mund të zhvillohet. Edhe pse kushtet janë të vështira, gjithësesi pritet për t’u parë në vijimësi, pasi punonjësit e stadiumit kanë edhe rreth dy orë kohë në dispozicion për të normalizuar situatën dhe ndeshja të zhvillohet.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -