Dëborë në Peshkopi, zbardhet stadiumi, rrezikohet ndeshje Korabi-Veleçiku

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Dëbora që ka përfshirë një pjesë të mirë të vendit tonë ka dhënë ndikimet e veta edhe në terrenet sportive. Informacionet që vijnë nga Peshkopia, aty në orën 13.30 është në program të luhet ndeshja e javës së 11-të të kategorisë së parë, Korabi-Veleçiku, dëbora ka zbardhur qilimin e stadiumit të Peshkopisë. Fotot e shkrepura nga gazetari dhe komentatori i njohur dibran, Fatmir Zhuzhi, i cili është në pritje të komentit të kësaj ndeshje për emisionin “Nga njëra ndeshje në tjetrën” të Radio Tiranës, tregojnë qartë situatën atje.

Nga sa bëhet e ditur, punonjësit e terreneve sportive të klubit dibran janë shumë të angazhuar dhe po punojnë intensivisht për pastrimin e terrenit deri në atë nivel sa sipas rregullores ndeshja mund të zhvillohet. Edhe pse kushtet janë të vështira, gjithësesi pritet për t’u parë në vijimësi, pasi punonjësit e stadiumit kanë edhe rreth dy orë kohë në dispozicion për të normalizuar situatën dhe ndeshja të zhvillohet.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -