Dëmtohet Abazaj-Ka ndryshime në listën e Kombëtares, kuqezinjtë përmbyllin përgatitjet anti-Itali

Lexo

Shqipëria U-16 fiton miqësoren e parë me Malin e Zi U-16 në Podgoricë

Mali i Zi U16 – Shqipëri U16          0-1(Shënues: Nuredini 64’)Formacioni i Shqipërisë: Leonard Kolgecaj, Davide Avdullari, Enea Elmazi, Murselo Dervishi,...

(Video) Vllaznia humb në shtesë Superkupën e Shqipërisë. Kuqeblutë tashmë të përqëndruar tek kampionati, presin të hënën Egnatian në “Loro Boriçi”

 Ashtu siç pritej, Superkupa e Shqipërisë ka dhuruar emocione pa fund. Tirana kampione e Shqipërisë dhe Vllaznia fituese e...

Kombëtarja shqiptare ka përmbyllur ditën e sotme përgatitje për ndeshjen e nesërme ndaj Italisë, me listën kuqezi që ka pasur ndryshime për shkak të dëmtimit të sulmuesit Kristal Abazaj që nuk ja ka dalë të rikuperohet dhe nuk do të jetë në dispozicion të stafit teknik për ndeshjen e nesërme, por as për atë të së shtunës ndaj Armenisë në “Air Albania Stadium”.

Abazaj ka shfaqur probleme fizike dhe i është nënshtruar analizave të detajuara nga stafi mjekësor i Kombëtares. Nga vlerësimi që është bërë ka rezultuar se rikuperimi i tij ishte i pamundur duke pamundësuar pjesëmarrjen e tij në ndeshje.

Skuadra ndërkohë ka zhvilluar një seancë të plotë stërvitore me trajnerin Reja që ka provuar formacionin për ndeshjen e nesërme, me Shqipërinë që do të zbresë në orën 20:45 në fushën e blertë të “Air Albania Stadium” të tejmbushur, duke parë që tashmë janë shitur të 22 mijë biletat e kësaj ndeshjeje.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -