E kërkoi Brdariç, kohë pranverore në Shkodër, Vllaznia pritet të shpërthejë ndaj Laçit, sot ora 18.00 në “Loro Boriçi”

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Në konferencën për shtyp dhënë 24 orë përpara ndeshjes, trajneri i Vllaznisë Tomas Brdariç tha se shpresonte që të mos ketë reshje shiu ditën e ndeshjes me Laçin. Sepse, sipas tij, prania e reshjeve të shiut ka ndikuar në barazimet që skuadra kuqeblu ka realizuar në dy përballjet e fundit, me Kastriotin në “Loro Boriçi” dhe Partizanin në “Elbasan Arena”.

Dhe, kjo dëshirë e gjermano-kroatit të Vllaznisë është realizuar plotësuar, sepse sot koha në Shkodër është pranverore. Mungesa prej 4-5 ditësh e reshjeve ka bërë që terreni në stadiumin “Loro Boriçi” të jetë ideal për një ndeshjeve futbolli, ose më saktë, ashtu siç e kërkon trajneri dhe futbollistët kuqeblu, të cilët janë të mendimit se me këtë cilësor Vllaznia është e papërmbajtshme.

Kur duhet rreth 60-të minuta nga starti i takimit, Vllaznia-Laçi, skuadra kuqeblu ka lënë kompleksin turistik “Gardenland Resort” në Barbullush, aty ku ka qënë e akomoduar mbrëmjen e së enjtes dhe ka mbërritur në stadium duke zbritur direkt në qilimin e blertë të stadiumit. Siç dallohet qartë edhe nga fotot që shoqërojnë shkrimin, koha është ideale, madje edhe me diell, dhe ajo që pritet tashmë është ora 18.00 për startin e takimit Vllaznia-Laçi, që për vetë pozitat që kanë skuadrat në tabelën e klasifikimit, është konsideruar si ndeshja më e rëndësishme e javës së 18-të të Superiores.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -