E veçantë! Futbollisti 56 vjeçar japonez, Kazuyoshi Miura, nënshkruan për një klub portugez.

Lexo

Rasti në fjalë është me të vertetë për t’u habitur. Bëhet fjalë për një futbollist të moshës 56 vjeçare, i cili, jo vetëm që vazhdon sportin e futbollit, por, ditët e fundit ka nënshktuar një kontratë që ka marrë vemendjen e madhe të opinionit sportive.

Ky është, Kazuyoshi Miura, futbollisti më i famshëm japonez, sot “Kazu”, i cili ka nënshkruar për një klub portugez. Ai do të luajë për klubin e kategorisë së dytë Oliveirense në formë huazimi nga FC Yokohama.

Gjëja e habitshme është se Kazuyoshi Miura është 56 vjeç. Karriera e tij futbollistike filloi në vitin 1986, Miura ka luajtur futboll në Brazil, Itali, Kroaci dhe tani në Portugali.

Në mesin e shumë klubeve (15) në të cilat ai luajti, mund të renditim Palmeiras në vitin 1986, Santos në 1990, Genoa në sezonin futbollistik 1994/1995 dhe Kroacia Zagreb në 1999. Sulmuesi japonez do të mbushë 56 vjeç më 26 shkurt të ardhshëm.

Marko RRAPO-Itali

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -