Thursday, May 30, 2024

E veçantë në Itali. Inter-Torino futet në histori, një treshe gjyqtaresh femra do të arbitrojë në Serinë A

Lexo

Për herë të parë një treshe gjyqtaresh femra do të arbitrojë një ndeshje në Serinë A. Kjo do të ndodhë të dielën në orën 12.30 në ndeshjen mes Interit dhe Torinos, ndeshja e festimit të kampionatit të zikaltërve.

Maria Sole Ferrieri Caputi nga Livorno do të mbështetet nga asistentet Francesca Di Monte dhe Tiziana Trasciatti.

Kishte ndodhur tashmë në Serinë B dhe në Kupën e Italisë, tani është radha e elitës së futbollit italian.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img