Wednesday, May 29, 2024

Zyrtare: Xavi qëndron te Barcelona

Lexo

Xavi do të vazhdojë të drejtojë Barcelonën, ​​tani është zyrtare. Pas takimit të së mërkurës në mbrëmje me presidentin Laporta, të dy e konfirmuan publikisht lajmin në një konferencë për shtyp:

“Lojtarët ishin vendimtarë në zgjedhjen time, më bënë të kuptoj se po punojmë mirë dhe së shpejti do të mund të fitojmë sërish. Edhe drejtuesit që më ka mbështetur unë jam një tifoz i madh i këtij klubi, besoj se e mora këtë vendim për të mirën e këtij klubi”, ishin fjalët e trajnerit që në fund të janarit tha se donte të largohej.

Laporta është gjithashtu i lumtur: “Ai më përcolli entuziazmin e tij për projektin tonë, ne do të bëjmë disa ndryshime, por ne kemi nevojë për stabilitet dhe fakti që Xavi vazhdon të jetë trajner i ekipit është një lajm i mirë në këtë kuptim. Ne besojmë në këtë projekt, Xavi është shumë i dashur në klub, vitin e kaluar fitoi kampionatin dhe Superkupën”.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img