Thursday, February 22, 2024

Egnatia me fat, ja skuadra me të cilën do të ndeshet në Ligën e Konferencës

Lexo

Skuadra e Egnatias do të provojë forcat me armenët e Ararat-it në Ligën e Konferencës. Goglat për rrogozhinasit rezervuan përballje disi të lehtë pasi bëhet fjalë për një skuadër që është themeluar në vitin 2017.

Skuadra gjeorgjiane ka lënë gjurmë në futbollin vendas në vitet e fundit, duke qenë se ka fituar 3 trofe, nga të cilët 2 tituj kampionë dhe 1 Superkupë Gjeorgjie. Vlera e klubit sipas “Transfermarkt” është 5.59 milionë euro, teksa lojtarët më ët shtrenjtë në skuadër janë Mailson Lima dhe Karlos Perez me vlerë 350 mijë euro.

Skuadra e Ararat ka luajtur sezonin e shkuar në Ligën e Konferencës duke u eliminuar me penallti nga modestët estonezë të Paide.

Kalendari

KF Tirana-FC Dinamo Batum 13.07.2023

FC Dinamo Batum-KF Tirana 20.07.2023

Ararart–Egnatia       13.07.2023

Egnatia- Ararart      20.07.2023

Linfield FC-Vllaznia   13.07.2023

Vllaznia- Linfield FC  20.07.2023

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img