Eliminatoret e Botërorit “Katar 2022”/Rudi Vata: Rivalët e kombëtares tonë janë Polonia dhe Hungaria

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Ish kapiteni i kombëtares kuqezi, i cili ka luajtur me Vllazninë, por edhe e ka drejtuar skuadrën kuqeblu, është një njohës i mirë i lojës së kombëtares tonë. Pasi ka ndjekur sfiden e parë eleminatore ndaj Andorrës, të cilën e fitoi me rezultatin 0 me 1, Vata, tashmë në rolin e analistit sportiv ka bërë komentet e tija profesionale për ndeshjen e parë, për prag sfidën e së dieles me Anglinë, por edhe në përgjithësi për këto elminatore. Përgjithësisht, duke folur për RTSH-në, Vata ka mbetur i pakënaqur nga përformanca e kuqezinjëve tanë, përfshirë edhe teknikun Reja, ndërkohë që për të, kombëtarja shqiptare e luftën brenda grupit me Polonia dhe Hungaria.

“Duke lënë mënjanë Anglinë, tri skuadrat e tjera, Polonia, Hungaria dhe Shqipëria do të luftojnë për vendin e dytë. Këtu shoh Poloninë më të favorizuar, Hungaria dhe Polonia janë dy kundërshtarë që mund t’i përballojmë. Këto janë ndeshjet tona që do të vendosin të ardhmen e Shqipërisë. Për mendimin tim, ekipi kombëtar nuk ka entuziazmin që jep shpresë. Në Ligën e Kombeve dolëm në vendin e parë, por në ato ndeshje nuk i kanë pasur motorët në maksimum. Jemi me fat, pasi në 3 ndeshje, kemi mundësinë të marrim maksimumin e pikëve. Nëse Shqipëria do ishte e mirë organizuar, në këtë periudhë, me një Angli që është  e madhe, por ka vetëm një Kupë Bote, mund të bënim diçka”, ka komentuar shkodrani Rudi Vata për kombëtaren kuqezi.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -