Sunday, February 25, 2024

Erzeni-Korabi, dueli vendimtar për një “biletë” në Superiore. Sot, ora 17:00, në “Niko Dovana

Lexo

Diten e sotme do te luhet nje nga ndeshjet me te rendesishme mes Erzenit dhe Korabit. Nje sfide mjaft e rendesishme e cila vjen per “biletën” e fundit per ne Superiore sezonin e ardhshem.

Ne “Niko Dovana” do te perplasin “briret” Erzeni qe perfundoi i 8-ti ne tabelen e klasifikimit ne Abisnet Superiore dhe Korabi qe vjen nga “Play-Off” i Kategorise se Pare. Kjo përballje do te startoje duke nisur qe nga ora 17:00.

Shijakasit do te kerkojne me ngulm qendrimin mes 10-te me te mirave ndersa, nga krahu tjeter te skuadra e Shpendi Kumbarçes jane me te motivuar se kurre per rikthimin ne elite. Nje sfide qe nese nuk mbyllet brenda 90-minutave atehere do te luhet edhe koha shtese apo penalltite nese do te jete e domosdoshme.

Nje ndeshje e gjitha per tu shijuar teksa spektakli dhe emocionet nuk priten te mungojne ne Durres ku ekipet do te “luftojne” për çdo top dhe ne çdo cep te fushes.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img