Monday, June 24, 2024

Euro 2020-Italia, Kieza fëmijë kishte parashikuar gjithçka: Shënoj unë…

Lexo

Pas golit të shënuar ndaj Austrisë, një video u bë virale në të cilën Federico i vogël, në krahët e babait të tij Enrico, i përgjigjet kështu një gazetari që pyeti se kush, pas Batistutës, do të kishte shënuar një gol për Fiorentinën.

Federico Chiesa i vogël krijoi një buzëqeshje të madhe, por në fund ai kishte të drejtë, dhe si?. Duke iu përgjigjur një gazetari që e pyeti se kush, pasi ishte larguar Batistuta, do të kishte shënuar një gol për Fiorentinën. Fëmija, në krahët e babait të tij Enrico, tha: “Unë”. Dhe profecia e tij atëherë u bë e vërtetë: me fanellën vjollcë, me atë bardhezi dhe gjithashtu me ekipin kombëtar.

Pas fillimit hezitues të Italisë në pjesën e dytë të ndeshjes kundër Austrisë, kishte shumë në rrjetet sociale që improvizuan veten si trajnerë dhe praktikisht i sugjeruan Mancinit që ai menjëherë të linte të hynte Federico Chiesa, një djalë që tashmë i ka pushtuar të gjitha, për cilësi, grint dhe vendosmëri. Dhe gjatë periudhës së parë shtesë, saktësisht në 95 ‘, ai fëmijë që tregoi veten si një sulmues i ardhshëm pjellor arriti të përmbushë pritjet, duke garantuar një kontribut vendimtar në rrugën e Italisë në Kampionatet Europiane.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img