Wednesday, February 21, 2024

Fitoi Kupën e Izraelit, por skuadrën e Beitar Jeruzalem përjashtohet nga Liga e Konferencës!

Lexo

Ndodhë edhe kështu! Beitar Jeruzalem mund në finale 3-0 Makabi Netanja, përjashtohet nga Liga e Konferencës. Arsyeja është sepse tifozët e Beitar pushtuan fushën të entuziazmuar për të marrë pjesë në festime. Por ata e tepruan me festën e pakontrolluar, aq sa ceremonia e dhënies së medaljeve dhe trofeut u anulua dhe presidenti i vendit, Isak Hercog, u largua me shpejtësi nga stadiumi pasi u cilësua në rrezik për jetën.

Festimet e gjata, sipas komisioneve disiplinore të federatës sollën edhe “dëme strukturore” në stadiumin e ndeshjes. “E kthyen finalen në një protestë të madhe, të turpshme dhe poshtëruese’; shkruhej mes të tjerave në argumentimin e vendimit për Beitarin, i cili u dënua edhe me 20 mijë euro gjobë, si dhe me heqjen e 3 pikëve nga kampionati i ardhshëm.

Sikur të mos mjaftonte kjo, është caktuar që pikërisht Makabi Netanja të shkonte në Ligën e Konferencës, si pasojë e trazirave të shkaktuara nga tifozët e Beitar.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img