Fitorja ndaj Kukësit, trajneri Kolela i kënaqur me ecurinë e skuadrës

Lexo

“Gjëja pozitive si fillim është që fitojmë. Pastaj fakti që konkurrentët tanë humbën, i shton më shumë rëndësi fitores.

Më kujtohet se dikush kishte thënë në janar se nuk kishim bërë merkato. Por ne kemi marrë lojtarë të mirë dhe sidomos rikuperuam Da Silvan i cili nuk ishte prej katër muajsh. Përtej kësaj, jam shumë i lumtur edhe me mënyrën se si stërviten e japin kontribut për ekipin edhe ata të cilët luajnë më pak. Janë vënë në dispozicion, na japin cilësi si gjatë javës, ashtu edhe në ndeshje.

Unë jam i lumtur kur skuadra ime fiton. Nëse kampionati mbyllet tani, jemi ende pas 2 pikë, ndaj nuk ka shumë gjëra për të cilat të jem i lumtur.

Derbi? Tani mendoj të shkoj të ha se jam i uritur, gjëja e parë. Pastaj për derbin kam disa ditë për të menduar, ndaj nuk kam pse të mendoj tani”, tha Kolela për “Oversport” pas ndeshjes.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -