Monday, July 15, 2024

Fitorja ndaj Portugalisë, trajneri Lëv: Gjermania tregoi karakter

Lexo

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Loeë ka komentuar fitoren 4-2 përballë Portugalisë

“Unë kam biseduar me ekipin për disa gjëra gjatë ditëve të fundit. Sot kemi luajtur me ekuilibër krahasuar me ndeshjen me Francën, e dinim se duhet të kishim një ritëm më të rëndësishëm për të krijuar më shumë raste. Sot kemi luftuar mirë dhe kemi treguar karakter të fortë”.

Kjo është analiza e Joachim Loeë, trajner i Gjermanisë, pas fitores 4-2 kundër Portugalisë në ditën e dytë të Euro 2020. “Ne bëmë shumë veprime të shkëlqyera sulmuese kundër një kundërshtari vërtet të fortë,” shtoi Loeë.

“Ne kishim nevojë  dëshpëruese për këto tri pika – tha Muller – dhe ne kemi fatin përsëri në duart tona. Tani, megjithatë, nuk duhet të humbasim përqendrimin, Hungaria është shumë e vështirë për tu përballur”.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img