Monday, July 15, 2024

Flet “heroi” i kuqezinjëve Nedim Bajrami. Supergoli i tij ndaj çekëve mban Shqipërinë në pozitat kualifikuese “Euro Gjermani 2024”

Lexo

Nedim Bajrami ka folur pas barazimit 1-1 me Çekine. Autori i golit per kuqezinjte tane deklaroi per mediat:

“Jo e pashe qe Asani fitoi duelin e tij. U fiksova te porta,e pashe qe kisha hapesire dhe jam i lumtur qe e ndihmova skuadren.

Barazimi? E dinim qe do te ishte ndeshje e veshtire ketu. Do te japim shpirtin ne fushe. Kemi edhe nje finale tjeter.

Polonia? Do te luajme ne shtepi dhe do te kemi tifozet. Do te japim shpirtin ne fushe.

Goli me i bukur i karrieres? Eshte goli me i bukur ne karriere.

Europiani? E kemi ditur qe do te jete nje ndeshje e veshtire. Kemi sakrifikuar shume dhe kemi luajtur si skuader. Do te vazhdojmë keshtu,me kembe ne toke”, tha fantazisti.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img