Foto-Lajm Kampionët shkodran të kalçetos

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Rubrika Foto-Lajm , na sjellë një foto shumë interesante të një skuadre kalçeto në përbërje të së cilës bëjnë pjesë emra kampionësh shkodranë në sport dhe art. Pjesë e këtij formacioni është kampioni i Europës në atletikë Izmir Smajlaj, për të vijuar me ish futbollistin e Vllaznisë dhe të kombëtares, sot trajnerin e kombëtares U-19 Elvin Beqiri, i cili ka në krah kolegun e tij të hershëm tek Vllaznia dhe kombëtarja Uliks Kotrri. Spikat mes tyre padyshim edhe regjizori i mirënjohur i Top Channel Eduart Grishaj, ndërkohë që pjesë e skuadrës simpatike është edhe ish futbollisti lezhjan, shkodrani Vilian Lekaj, portjeri Semi, duke përfshirë këtu edhe më të riun e këtij formacioni, talentin të kombëtares të të rinjëve në futboll, djalin e Uliksit, Enea Kotrri. Një kombëtare kampionësh shkodranë që për arsye pune i ka mbledhur kryeqyteti, aty ku mbrëmjen e sotme zhvilluan një ndeshje kalçetoje përballë një skuadre tjetër kampionësh miks nga kryeqyteti me kapiten Bes Kallakun, që në këtë ndeshje ka qënë më i miri në fushën e lojës.

G. MARKU

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -