Thursday, May 30, 2024

Franca polemizon me UEFA-n: “Sinjal i keq, asnjë arbitre femër në ‘Euro 2024’”

Lexo

 

Nëpërmjet faqeve të të përditshmesh “L’Équipe”, presidenti i Komisionit Federal të Arbitrave Francezë ka ndezur një polemikë në distancë me UEFA-s. Pak ditë pasi u vendosën emrat e arbitrave, të cilët do të vendosin drejtësi në “Gjermani 2024”, Erik Borgini ka polemizuar duke thënë se ishte habitur kur nuk kishte parë në këtë listë arbitren franceze Frapar.

Siç dihet Frapar ka gjykuar ndeshje të nivelit të lartë në vitet e fundit dhe pritshmëritë ishin të larta nga ana e Komisionit Federal të Arbitrave Francezë që ajo të ftohej në Euro 2024.

“Fakti që nuk është zgjedhur asnjë arbitre për këtë kompeticion nuk është një sinjal i keq, i cili jepet nga UEFA”, tha Borgini. Frapar ishte pjesë e skuadrës së arbitrave në Botërorin e mbajtur në Katar në 2022-in ndërsa UEFA i ka dhënë mundësi që të arbitrojë edhe disa ndeshje në Champions League.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img