Wednesday, May 22, 2024

Futboll-Dita e Pavarësisë së Kosovës, miqësore Kosovë-Shqipëri për veteranë

Lexo

Federata Shqiptare e Futbollit në bashkëpunim me Federatën e Futbollit të Kosovës ka bërë të mundur organizimin e kësaj ndeshjeje për veteranë. Ndeshje kjo e cila vjen në kuadrin e përkujtimit të Ditës së Pavarësisë së Kosovës. Nga sa bëhet e ditur, për ndeshjen në fajalë, e cila do të luhet në stadiumin e KF 2 Korrikut për kombëtaren e veteranëve të Shqipërisë janë emra të tillë, si Blendi Nallbani, Artur Lekbello, Elvin Beqiri, Nevil Dede, Ervin Fakaj, Ansi Agolli, Armend Dallku, Debatik Curri, Klodjan Duro, Altin Lala, Alban Bushi, Erjon Bogdani, Agustin Kola, Bedri Omuri, Ardjan Aliaj, Afrim Tole, Altin Haxhi, Geri Çipi, Hysen Zmijani, Redi Jupi, Skënder Gega duke pasur si trajerë Sulejman Mema dhe Sulejman Demollari.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img