Futboll Femra-Kupa e Shqipërisë, nesër ndeshjet e kthimit gjysëmfinale, Vllaznia-Partizani dhe Tirana-Apolonia

Lexo

Manchester City, kërkon trofeun e Champions League. Guardiola, optimist për suksesin e tretë

Pas fitimit të Premier League dhe FA Cup, Manchester City është në kërkim të Champions League të parë në...

Shqipëria U-15 fiton miqësoren me Maqedoninë e Veriut. E mposht me rezultatin 3-2 në “Elbasan Arena”

Shqipëria U15-Maqedonia U15,  3-2Formacioni i Shqipërisë U15: Aron Kamberi, Xhoel Mezani, Frensi Mali, Dion Vata, Majkol Luka (C), Henry...

Pragfinalja e Champions League, Manchester City-Inter, Inzaghi: Do luftojmë për çdo centimetër

Stambolli është gati për finalen e Champions League mes Manchester City dhe Interit. Dhe Simone Inzaghi, një hap larg...

Do të luhen këtë fundjavë ndeshjet e kthimit të fazës gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë për vajza. Të shtunën është planifikuar të luhet sfida Vllaznia-Partizani, një takim që duket një formalitet për shkodranet që kanë hedhur një hap të madh në ndeshjen e parë të fituar me shifrat 7-0. Kjo ndeshje do të luhet në Shkodër, ditën e shtunë në ora 12:00.

Sakaq, takimi tjetër i kësaj faze do të luhet mes Tiranës dhe Apolonisë. Fieraket do të udhëtojnë drejt kryeqytetit këtë javë, teksa duket se janë një hap larg finales pas rezultatit 4-0 në ndeshjen e parë. Sfida e kthimit do të luhet në kryeqytet ditën e diel në ora 13:00, teksa vajzat bardheblu do të kërkojnë të bëjnë surprizën e madhe dhe të shpresojnë te një rezultat pozitiv.

Pas përfundimit të këtyre sfidave, do të përcaktohet edhe finalja e madhe e këtij edicioni, teksa kujtojmë që fitueset në fuqi të Kupës së Shqipërisë janë vajzat shkodrane të Vllaznisë.

E shtunë, 11.02.2023

Vllaznia – Partizani (7-0)   ora 12:00 

E diel, 12.02.2023

Tirana – Apolonia (0-4)      ora 13:00

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -