Futboll Femra-Vllaznia mund Tiranën AS 8-0 dhe kualifikohet në finalen e Kupës së Shqipërisë

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Vllaznia-Tirana, ishte njëra nga gjysëmfinalet e Kupës së Shqipërisë në futboll për femra. Takimi në fjalë i zhvilluar pasditen e sotme në stadiumin “Reshit Rusi” të qytetit të Shkodrës dhe pati vetëm një protagonist në fushën e lojës. Ai ishte ekipi kuqeblu, i cili i drejtuar nga trajneri Nikolin Leka e dominoi takimin që nga minuta e parë deri në të 90-tën. Skuadra vendase në cilësinë e fitueses së Kupës së Shqipërisë në edicionin e kaluar ka shënuar plot 8 herë në portën mike, ndërkohë që rrjeta e Vllaznisë nuk është prekur fare.

Me 3 gola të Doçit dhe 1 të Lufos, Vllaznia e mbyll pjesën e parë me rezultatin 4 me 0. Megi Doçi do të shënonte sërishmi edhe në pjesën e dytë, dhe së bashku me të edhe Zarka dy herë si dhe Lufo duke e thelluar avantazhin në 8 me 0. Vllaznia është shumë pranë edhe golit të 9-të, kur gjyqtarja kryesore akordon një faull dy takimësh në favor të Vllaznisë 4-5 metra lag larg portës  bardheblu, por keqkuptimi i Doçit dhe koleget e saj të ekipit, bën që kjo mundësi e artë e Vllaznisë të shpërdorohet, pasi menjëherë dëgjohet edhe vërshëllima përfundimtare për mbylljen e të gjithë ndeshjes.

Gjithsesi, me shifrat në fuqi 8 me 0 për Vllazninë përfundon sfida gjysëmfinale, Vllaznia-Tirana, rezultat që e çon skuadrën kuqeblu në finale duke pritur verdiktin e çiftit tjetër gjysëmfinal, Apolonia-KF Tirana që luhet të enjten në Fier.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -