Futboll-FSHF shtyn përsëri Kampionatin e Kategorisë së Parë dhe të Dytë

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Me datë 12 janar 2021 Sektori i Garave në FSHF doli me një vendim zyrtar për të shtyrë startin e kampionateve kombëtare të futbollit për kategorinë e parë dhe të dytë pa afat të caktuar. Shkaku ishte moti i keq shoqëruar me reshje të dendura shiu që pati përfshirë territorin shqiptar gjatë ditëve të para të vitit 2021, të cilat dhanë ndikimin negativ në përmbytjen e pjesës më të madhe të fushave sportive të stervitjes por edhe të stadiumeve ku do të zhvilloheshin ndeshjet zyrtare.

…Ndërkohë kur kjo javë pritej të shoqërohej me fillimin e aktivitetit zyrtar të këtyre dy kategorive, vjen një tjetër informacion zyrtar nga FSHF duke bërë të ditur se Kampionati Kombëtar i futbollit për kategorinë e parë dhe të dytë do të shtyhet përsëri. Dhe, arsyeja ka të bëjë përsëri me kushtet e motit.

“Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se rifillimi i aktivitetit të Kategorisë së Parë dhe Kategorisë së Dytë do të shtyhet sërish. Zyra e shtypit në FSHF njofton se vendimi është marrë për shkak të reshjeve të shiut, që parashikohen në fundjavë e që mund të krijojnë problematika të mëdha në infrastrukturën e shumë skuadrave. Në këto kushte, Sektori i Garave në FSHF ka planifikuar që rifillimi i ndeshjeve në të dyja kategoritë të ndodhë fundjavën pasardhëse, më konkretisht 6 shkurt 2021. Ndërkohë, lidhur me këtë ndryshim të kalendarit janë njoftuar edhe klubet e Kategorisë së Parë dhe Kategorisë së Dytë”, thuhet në njoftimin e Federatës Shqiptare të Futbollit.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -