Thursday, February 29, 2024

Futboll Kategoria e Dytë-Të shtunën dhe të dielën, ndeshjet e javës së 10-të

Lexo

Kategoria e Dytë do të zbresë në fushë e lojës ditën e shtunë dhe të dielë për të zhvilluar ndeshjet e javës së 10-të të saj. Takime dhe duele mjaft interesante janë në program,teksa të gjtiha sfudat do të luhen në orën 13:30.

Të shtunën do të zbresin në fushë të gjitha ekipet e grupi A. Adriatiku do të presë Veleçikun,Besëlidhja udhëton në Gramsh. Ndërkohë Shënkolli pret Murlanin,ndërsa Naftëtari do të udhëtojë në Tropojë për te sfiduar Valbonën.  Dy takimet e tjera janë Albanët-Iliria dhe Sopoti-Tërbuni.

Grupi A e shtunë ora 13:30

Sopoti-Tërbuni

Albanët-Iliria

Valbona-Naftëtari

Shënkolli-Murlani

Gramshi-Besëlidhja

Adriatiku-Veleçiku

Grupi B do të luajë ditën e dielë ndeshjet e kësaj jave. Luftëtari udhëton në Pogradec për të sfiduar vendasit,ndërsa Butrinti pret Devollin. Një tjetër përballje është ajo mes Labërisë dhe Delvinës,Maliqit dhe Këlcyrës dhe Oriku-Turbina,teksa pushim këtë javë do të jetë Shkumbini.

Grupi B e dielë ora 13:30

Pogradeci-Luftëtari 

Butrinti-Devolli 

Oriku-Turbina

Maliqi-Këlcyra

Labëria-Delvina

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img