Futboll-Kategoria e parë-Grupi A, fitojnë Besëlidhja, Burreli, Dinamo, Oriku

Lexo

Histori Sportive-Hasan Hasa, futbollisti shkodran që humbi syrin në ndeshjen, Traktori-Vllaznia!

Hasan Hasa, është një nga emrat e njohur të futbollit shkodran në vite. Pjesë e Vllaznisë së viteve 60-të,...

Foto-Lajm: Edvin Murati dhe Altin Lala, tifo për Luiz Ejllin, shkodranin e spektaklit Big Brother VIP Albania!

Tashmë është fakt që spektakli super i ndjekur nga mijra shqiptarë, brenda dhe jashtë Shqipërisë, ka marrë vemendjen maksimale...

(Video) Esat Mala, futbollisti më në formë i Vllaznisë! Mesfushori nga Prizreni, vlerëson Bylisin, por premton kualifikimin.

Esat Mala, futbollisti nga Prizreni po zhvillon një sezon të shkëlqyer në radhët e kuqebluve duke u konsideruar lojtari...

E mërkura ka shënuar fillimin e Kampionatit Kombëtar edhe për kategorinë e parë të futbollit shqiptar, e cila që në start kë regjistruar rezultate interesante. Në grupin A ku janë të inkuadruara kryesisht ekipet veriore, Beslidhja, Burreli, Dinamo dhe Oriku e kanë nisur mjaft mirë duke marrë edhe tre pikëshit e parë të sezonit. Rezultatet e javës së parë të kësaj kategorie për grupin A janë këto:

Besëlidhja-Vora 3-1

Gega 2′, 18′, Hoxha 65′ / Beshiraj 90′

Burreli-Veleçiku 5-2

Vecaj 2′, Dodaj 7′ , Raboshta 43′ , Rexhepi, Stana / Ujka 67′, 92′

Korabi-Oriku 1-0

Skuka 88′

Erzeni-Dinamo 0-2

Da Silva 50′, Pontreli 85′

Ndërkohë, në grupin B takimet e javës së parë dhanë këto rezultate:

Flamurtari-Turbina 0-0

Lushnja-Besa 21

Hysa41′ (autogol), Gjyla 75′ / Kukaj33′ 

Elbasani-Egnatia 0-3

Brahimaj 44′, Magani 82′, Krasniqi 87′ 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -