Tuesday, May 28, 2024

Futboll-Kategoria e parë-Grupi A, fitojnë Besëlidhja, Burreli, Dinamo, Oriku

Lexo

E mërkura ka shënuar fillimin e Kampionatit Kombëtar edhe për kategorinë e parë të futbollit shqiptar, e cila që në start kë regjistruar rezultate interesante. Në grupin A ku janë të inkuadruara kryesisht ekipet veriore, Beslidhja, Burreli, Dinamo dhe Oriku e kanë nisur mjaft mirë duke marrë edhe tre pikëshit e parë të sezonit. Rezultatet e javës së parë të kësaj kategorie për grupin A janë këto:

Besëlidhja-Vora 3-1

Gega 2′, 18′, Hoxha 65′ / Beshiraj 90′

Burreli-Veleçiku 5-2

Vecaj 2′, Dodaj 7′ , Raboshta 43′ , Rexhepi, Stana / Ujka 67′, 92′

Korabi-Oriku 1-0

Skuka 88′

Erzeni-Dinamo 0-2

Da Silva 50′, Pontreli 85′

Ndërkohë, në grupin B takimet e javës së parë dhanë këto rezultate:

Flamurtari-Turbina 0-0

Lushnja-Besa 21

Hysa41′ (autogol), Gjyla 75′ / Kukaj33′ 

Elbasani-Egnatia 0-3

Brahimaj 44′, Magani 82′, Krasniqi 87′ 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img