Futboll-Kategoria e Parë grupi A, sot kryendeshja e javës, Burreli-Dinamo

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Java e tetë e Kampionatit Kombëtar të kategorisë parë në futboll grupi A ka nisur që të shtunën me dy ndeshjet, Besëlidhja-Oriku dhe Korabi-Erzeni dhe mbyllet sot me dy ndeshje të tjera, Partizani B-Veleçiku dhe Burreli-Dinamo, ndeshje këto që startojnë në orën 13.30. Sa i përket ballafaqimeve të djeshme, lezhjanët bëjnë një hap të gabuar teksa barazojnë në shtëpi 0 me 0 me Orikun duke iu larguar akoma më shumë kreut të renditjes. Ndërkohë, Korabi mund minimalisht 1 me 0 Erzenin duke marrë tre pikë të rëndësishme që vazhdojnë t’i mbajnë në lojë për kreun. Për dibranët, golin e fitores e realizoi Ismailaj në minutën e 63-të.

Kryendeshja e kësaj javë luhet sot në stadiumin “Liri Ballabani” ku matjanët e drejtuar nga tekniku shkodran Samuel Nikaj dhe me futbollistë cilësorë nga Shkodra që luajnë me unfirmoën e Burrelit, presin Dinamon kryesuese. Një supersfide që ia vlen për t’u ndjekur, e cila pritet të dhurojë momente interesante. Blutë dinamovitë, tashmë me objektivin e shpallur publikisht për t’u kualifikuar në Superligë do të kërkojnë fitoren, por nga ana tjetër përballë kanë një Burrel mjaft solid, më i miri i viteve të fundit që me një strateg në pankinë si Samuel Nikaj, jo vetem që do t’ia bëjë të vështirë marrjen e tre pikëve skuadrës mike, por pse jo, fitorja dhe tre pikëshi të jenë në anën e matjanëve. Po kaq interesante dhe e dyluftuar pritet edhe çifti tjetër që luhet në kryeqytet mes Partizanit B  dhe Veleçikut mysafir, përballje kjo që vlen për mbijetesë në kategorinë e parë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -