Saturday, May 18, 2024

Futboll Kategoria e Parë-Sot, 4 duelet e javës së gjashtë. Spikasin Flamurtari-Apolonia dhe Korabi-Elbasani

Lexo

E filluar dje me dy çiftet, Tomorri-Lushnja 0-0 dhe Bylis-Kastrioti 3-1, java e gjashte e Kampionatit Kombetar te kategorise se pare vijon sot me kater duele te tjera, të cilat nisin qe te gjitha ne oren 14:00.

Ne nje fare menyre ballafaqimet e sotme mund te konsiderohen si dita e ekipeve te kreut, te cilat do te synojne nje tjeter  3 pikesh per te “blinduar” pozitat e tyre në klasifikim. Elbasani do te luaj ne transferte ndaj Korabit. Djemte e Nevil Dedes kerkojne te rimarin serish vendin e pare ne klasifikim dhe ndaj ekipit te Shpend Kumbarçes kan detyrim vetem 3 piket.

Edhe Apolonia gjithashtu tenton vetem fitoren pasi deshiron te mbaj hapin e ekipeve kryesuese,ndersa do te udhetoje ne Vlore per te sfiduar Flamurtarin. Skuadra e Emiliano Çeles ndodhet ne vendin e 6-te ne klasifikim dhe nje fitore ndaj fierakeve do t’i ngjiste ne renditje.

Dje

Tomorri-Lushnja 0-0

Bylis-Kastrioti 3-1

Sot

Flamurtari-Apolonia

Korabi-Elbasani

Burreli-Besa

Luzi 2008-Vora

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img