Friday, May 24, 2024

Superiore-Sot dy ndeshjet e radhës: Kukësi-Erzeni dhe Dinamo-Vllaznia

Lexo

“Abisnet Superiore” do te vije edhe diten e sotme me dy takime qe jan te vlefshme per javen e 7-te te kampionatit. Do te luhet ne aksin Kukes-Elbasan,ku 4 ekipe do te luftojne “dhemb per dhemb” per 3 piket e kesaj jave.

Fillimisht ne “Kukes Arena” do te perplasen Kukesi dhe Erzeni ora 14:00. Verilindoret ne dy sfidat e fundit kan siguruar 4 pike dhe ndaj shijakasve synojne nje tjeter 3 pikesh qe do ti largonte nga zona e ftohte e klasifikimit. Nderkohe djemte e Alfred Deliallisit synojne rikthimin te fitorja dhe ndaj kuksianeve do te tentojne 3 piket per “Final-Four”.

Takimi tjeter mes Dinamos dhe Vllaznise do te jete mjaft interesant,i cili do te luhet ne “Elbasan Arena” duke nisur qe nga ora 18:00. “Blute” nuk kan rruge tjeter perveçse fitores per te lene zonen e mbijeteses,ndersa shkodranet nga krahu tjeter ndodhen ne vendin e 4-te ne klasifikim dhe do te synojne te blindojne nje vend ne “Final-Four”.

Dje

Egnatia-Teuta 0-1

Skënderbeu-Partizani 1-0

Sot

Kukësi-Erzeni, ora 14:00

Dinamo-Vllaznia, ora 18:00(“Elbasan Arena”)

Nesër

Tirana-Laçi, ora 14:00

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img