Thursday, July 18, 2024

Futboll Kategoria e Parë. Sot, luhen dy duele të forta: Lushnja-Elbasani, Vora-Burreli

Lexo

 

Nje pjese e vemendjes se tifozeve do te jete edhe te Kategoria e Pare qe do te luaj ndeshjet e fundit te javes se 3-te. Ashtu si “Abisnet Superiore” edhe Kategoria e Pare do te vij diten e sotme me dy takime mjafte interesante,te cilat do te luhen ne te njejten ore 16:00.

Elbasani do te luaj ne transferte ndaj Lushnjes,nje takim ku miqte deshirojne rezultat pozitiv. Elbasanasit pas fitores spektakolare ndaj Vores nje jave me pare, ndaj lushnjareve kerkon 3 piket per tu ngjithur ne krye te klasifikimit. Nderkohe nga ana tjeter Lushnja me 0 pike ne 2 ndeshje do te synoj fitoren ne shpeti perballe mbeshtetesve te saj.

Paralelisht do te luhet edhe dueli mes Vores dhe Burrelit. Vendasit pas humbjes me Elbasanin nuk u lejohen hapat fals dhe Artan Mergjyshi futet ne fushe vetem per 3 piket. Gjithashtu ekipi nga Burreli do te synoj fitoren e pare te sezonit,teksa aktualisht ka grumbulluar vetem 1 pike ne dy sfida.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img