Friday, June 21, 2024

Futboll Kategoria e parë-Të shtunën 5 sfida, të gjitha në orën 15:00, spikat dueli i dy kryesueseve, Elbasani-Apolonia

Lexo

Kategoria e Pare do te rikthehet serish ne fushe ne fundjave,teksa do te luajn sfidat e javes se 4-te diten e shtune. 5 sfida do te luhen ne te njejten ore 15:00.

Takime interesante dhe te luftuara pritet te jene mes ekipeve, ndersa nuk mungojne edhe duelet “koke me koke” per kreun e klasifikimit. Sfida e cila do te mar gjithe vemendjen e tifozeve do te jete ne “Elbasan Arena”, ku vihen  perballe Elbasani dhe Apolonia.

Te dyja ekipet kryesojne me nga 7 pike dhe dueli mes tyre do te vendos edhe per liderin e Kategorise se Pare pas javes se 4-te. Ndërkohe nga kjo sfide mund te perfitojne ekipet e tjera. Ky takim do te luhet diten e dielen ne oren 15:00.

Vora udheton ne Vlore per te sfiduar Flamurtarin,ndersa nje tjeter duel interesant eshte edhe Tomori me Kastriotin me sfiden qe luhet ne Berat. Duele te tjera jane dhe Burreli-Lushnja, Korabi-Besa dhe Luzi-Bylis.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img