Monday, June 24, 2024

16-vjeçari i jep fitoren Teutës, skuadra korçare pëson humbjen e dytë radhazi

Lexo

Teuta–Skënderbeu 1-0 (Arifi 24′)

Teuta ka arritur që të fitojë me shifrat 1-0 përballë Skënderbeut në “Niko Dovana, në sfidën e javës së 4-të të Superiores. Durrsakët u kthyen menjëherë pas asaj humbje shkatërruese nga Laçi, duke mundur një ekip të fortë si ajo i Gozdenovic. Ishte një ndeshje e luftuar nga të dyja ekipet, të cilat kishin rastet e veta.

Goli i vetëm i takimit u realizua nga 16-vjeçari Arifit. Arifi përfitoi nga pasiguria e mbrojtës korçare dhe dërgoi topin në rrjetë.

Me këtë fitore, Teuta shkon në vendin e 8-të të klasifikimit me 4 pikë, teksa Skënderbeu mbetet në vendin e 4-të me 6 pikë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img