Futboll moshat-Kupa e Shqipërisë, mësohen çiftet gjysëmfinaliste për U-17 dhe U-19

Lexo

(Intervista) Trajnerët Colella dhe Tetova flasin pas ndeshjes Partizani 1-1 Egnatia

Partizani u ndal në një barazim 1-1 nga Egnatia, duke mos përfituar nga ai hap fals i Tiranës kundër...

I lumtur pas fitores, Kapllani: “Të ulim kokën dhe të festojmë sonte, të shohim për ndeshjet e radhës.”

Erzeni ia doli të marrë një fitore me shumë vlera kundër Vllaznisë me rezultatin 3-2. Kapllani u shpreh mjaft i...

Josa pas humbjes me Erzenin: “U goditëm në dy raste shumë naive sot, duhet të ishim më të kujdesshëm”

Erzeni ka mposhtur Vllazninë me rezultatin 3-2 dhe e kalon në tabelën e renditjes, ku tashmë pozicionohen në vendin...

Sektori i Garave në FSHF ka përcaktuar çiftet gjysëmfinaliste të Kupës së Shqipërisë në futboll për moshat për kategorinë e moshës U-17 dhe U-19. Një gjë e tillë është bërë sot në mjediset e Federatës Shqiptare të Futbollit me hedhjen e shortit të lirë ku të pranishëm ishin përfaqësuesit e klubeve përkatëse të kualifikuar në turin gjysëmfinal. Pas përzierjes së goglave u fiksuan kemi këtë kalendar:

Gjysëmfinalet për grupmoshën U-17:

Sh.F. Pepa – Akademia e Futbollit / E mërkurë, Kompleksi Internacional
Vora – Shënkolli  / E mërkurë, Kompleksi Internacional

Gjysëmfinalet për grupmoshën U-19:

Vllaznia – Shënkolli / E mërkurë, Kompleksi Internacional
Partizani – Tirana  / E mërkurë, Kompleksi Internacional

Gjithnjë sipas informacionit marrë nga FSHF, ndeshjet në fjalë do të zhvillohen të mërkurën, më 27 janar, në Kompleksin Internacional në Pezë Helmës.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Erzeni mposht Vllazninë dhe e kalon në rënditje

Erzeni mposht Vllazninë me rezultatin 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të të Kategorisë Superiore. ERZENI 3-2 VLLAZNIA2′ Smajli (AU), 31′ , 75′...
- Advertisement -