Mbyllet java e 9-të e Superiores, Teuta-Partizani 1-1, e fituar del Vllaznia që ruan distancën me +9 pikë nga rivalët

Lexo

(Video)Volejboll Meshkuj- Vllaznia humb në shtëpi me Partizanin, 0-3. Trajneri Kalaja, vlerëson elementin e ri(Liga Kombëtare “Gjergj Kastrioti”)

Vllaznia-Partizani 0-3(7-25, 18-25, 21-25)E mërkurë, 25 janar 2023, ora 18:30, Pallati i Sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Nikolin Qafarena, Esmirald...

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

Me dy gola të shënuar që të dy në pjesën e parë, fillimisht nga miqtë me anë të Hasanit në minutën e 8-të dhe më pas Krasniqi në të 37-tën për vendasit kryesfida e javës së 16-të të Kategorisë Superiore, Teuta-Partizani mbyllet në barazim 1 me 1.

Ndeshja e luajtur mbrëmjen e sotme në stadiumin “Niko Dovona” të Durrësit ka qënë shumë e dyluftuar, pasi të dyja skuadrat kishin në objektiv fitoren tre pikëshe, ku duke konstatuar barazimin në shtëpi të Vllaznisë kërkonin të përfitonin për të ngushtuar diferencen prej 9 pikësh që kanë me kuqeblutë. Por, në fund nuk fitoi asnjëri prej tyre dhe duke ndarë nga një pikë, më e fituar këtu del Vllaznia që edhe pse humbi dy pikë një ditë më parë në “Loro Boriçi” me Kastriotin, në planin e përgjithshëm nuk humbi asgjë, pasi edhe pas javës së 16-të vazhdon të jetë në vend të parë të renditjes me 36 pikë, ndërkohë që Partizani dhe Teuta janë aty si më parë me pikë të barabarta nga 27 pikë.

Fitorja e sotme e Laçit me golin spektakël shënuar nga Mentor Mazrrekaj laçjanët janë ngjitur në vendin e katërt me 24 pikë duke zbritur Tirënën në vendin e gjashtë me 20 pikë, ndërkohë që bën hapa përpara edhe Kukësi që ngjitet në vendin e pestë me 23 pikë.

Pika e marrë në “Loro Boriçi” dje ndaj Vllaznisë e mban Kastriotin në vendin e shtatë me 18 pikë, ndërkohë që tre vendet e fundit janë të përfshirë në një konkurencë të fortë për mbijetesë në Superiore mes Apolonisë, Skenderbeut dhe Bylisit. Fierakët me 13 pikë mbajnë vendin e tetë duke lënë në fund korçarët dhe ballshiotët me pikë të barabarta, nga 12-të të tilla.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -