Futboll Moshat Superiore U-19/KF Shkodra humbet në shtëpi me Laçin 2-3

Lexo

Futboll Moshat U19-Tirana fiton Kupën e Shqipërisë, mund në finale Apoloninë, 3-0

Është luajtur sot në stadiumin “Egnatia Arena” të Rrogozhinës, ndeshja finale e Kupës së Shqipërisë për moshat U-19 mes...

(Video)Boks-Profesionist. Shkodranët Kajoshi dhe Hysa, triumfojnë në ringun e Shkodrës. Mposhtin respektivisht, Andrejs Volincuks dhe Ëillbeforce Shihepo

Dy boksierët e talentuar shkodranë, Arjon Kajoshi dhe Nelson Hysa kanë vijuar rrugën e sukseseve në boksin profesionist. Duelet...

Java e 20-të e Kampionatit Kombëtar të futbollit për kategorinë Superiore të moshave nuk ka shkuar mirë për KF Shkodra, pasi dy ekipet e saj, U-17 dhe U-19 janë mundur. 17 vjeçarët e drejtuar nga trajneri Arbion Kopliku duke luajtur si udhëtues janë mundur nga Vllaznia 1 me 0, ndërkohë 19 vjeçarët me trajner Rudi Piraniqin duke qënë pritës janë mundur në shtëpi nga Laçi me rezultatin 2-3.

Sfida e dytë U-19, KF Shkodra-Laçi është zhvilluar në fushën sportive të Barbullushit duke prodhuar plot pesë gola, njëri më i bukur se tjetri. Të parët kanë kaluar në avantazh miqtë nga Laçi me golin e shënuar në minutën e 13-të nga Grimci. Nuk ka vonuar, vetëm pesë minuta dhe vendasit e Shkodrës kanë barazuar në minutën e 18-të me anë të Molecit. Ndërsa u mendua se pjesa e parë do të mbyllej në barazpeshë 1 me 1, i këtij mendimi nuk është Hoxha që shënon golin e dytë në 60 sekondat e kohës shtesë duke e çuar KF Shkodra në pushimin mes dy pjesëve në avantazh 2 me 1.

Pas kthimit nga dhomat e zhveshjes loja në pjesën e dytë bëhet edhe më luftarake, Dhe meritë për këtë ka skuadra laçjane, e cila në këtë pjesë loje ka shtuar më tepër mobilizimin në fushën e lojës. Presioni i minutave të para të pjesës së dytë në portën shkodrane nxjerrë në dritë golin e dytë për miqtë. Kjo ndodhë në minutën e 58-të me anë të futbollistit të tyre Lekgegaj duke fiksuar shifrat e barabarta 2-2.

Barazimi nuk i kënaq vendasit dhe të orientuar nga trajneri Piraniqi shtojnë veprimet sulmuese për të gjetur golin e tretë të avantazhit. Rastet për një gjë të tillë nuk mungojnë, por kur pritej që goli të shënohej në portën mike, janë laçjanët që në minutën e 81-të befasojnë kur shënojnë në portën vendase të KF Shkodrës me anë të Selmanit. 2 me 3 për Laçin, dhe minutat në vazhdim nuk sjellin asgjë të re duke mxjerrë fitues skuadrën laçjane, e cila largohet nga Shkodra me tre pikë shumë të rëndësishme.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Erzeni vuan, por mbijeton në Superiore. Shijakasit mundin Korabin 2-1 në ndeshjen finale të Play-Out-it

Erzeni-Korabi 2-1 (Shënues: Sadiki 3’, Mehmeti 93’/Tabaku 19’)Erzeni:Xhika,Sadiki,Kriviçiç,Leao(Iljazi 46),Kadriu,Mehmeti,Alan(Asani 125),Kahrimanoviç(Kiqina 125),Peposhi,Ademi(Osmanllari 68),Nonato(Kapllani 116) Tranjer:Alfred DeliallisiKorabi:Qyrani,Paplekaj(Buci 84),V.Lila,Lala,Selmani(S.Mziu 102),Kasalla(Karakashi 116),Joti,S.Lilaj(Demaj 69),Tabaku,Beshiraj,Keko Tranjer:Shpend KumbarçeArbitra: Eldorjan Hamiti(Lezhe),...
- Advertisement -