Futboll Superiore-Java e 20-të luhet mesjavën e ardhshme në dy orare

Lexo

(Video) Diplomohen 30 fizioterapistët e parë të Kursit 1-vjeçar. Shulku: FSHF po investon shumë për sektorin e mjekësisë sportivë

Departamenti i Mjekësisë Sportive në FSHF ka përmbyllur me sukses kursin për formimin e fizioterapistëve dhe mjekëve sportive, të...

Volejboll-Vllaznia për femra dhe meshkuj, nesër mysafir në kryeqytet për tu ndeshur me Partizanin. Uniforma të reja për femrat

Superliga e volejbollit për femra dhe meshkuj ka filluar pasditen e së premtes me dy çifet, Skënderbeu-Tirana, me një...

Korça e dashuruar me volejbollistët shkodranë. Pas Adma Mikopules, Skënderbeu rrëmbeu edhe treshen e meshkujve, Drinazi-Lloshi-Preka

Korça dhe Shkodra, si dy nga qytetet e traditës, kulturës dhe historisë, kanë pasur vazhdimisht raporte shumë të mira...

Java e 20-të e Kampionatit Kombëtar të Futbollit për Kategorinë Superiore do të luhet mesjavën e ardhshme të 17 shkurtit 2021. Ky është vendimi i marrë nga sektori i garave pranë Federatës Shqiptare, i cili ka përcaktuar që të gjitha ndeshjet të luhen në një ditë, por në dy orare. Një javë që përballë çifte interesante, sidomos atë që do të luhet në stadiumin “Selman Stermasi”, mes Tiranës dhe Teutës si dhe Kukësi-Partizani, takim që me shumë gjasa mund të luhet në “Loro Boriçi”. Derbi i mbijetes do të jetë ai mes Apolonisë dhe Bylis. Vllaznia kryesuese udhëton në Korçë për të vijuar misionin e fitoreve, në një stadium, ku të paktën gjatë dy ditëve të fundit ka qënë i mbuluar nga dëbora. Ndërkohë, derbi tradicinal, Laçi-Kastrioti, paraqet jo pak interes, ku vendasit vijnë pas fitores në transfertë me Bylisin dhe krutanët me humbjen e pasuar me Partizanin në shtëpi. Katër takime, Tirana-Teuta, Laçi-Kastrioti, Apolonia-Bylisi, Skënderbeu-Vllaznia startojnë në orën 13.00, ndërsa çifti I fundit, Kukësi-Partizanini, në orën 16.00.

Kategoria Superiore – Java 20

Ora 13:00

Tirana-Teuta

Laçi-Kastrioti

Apolonia-Bylisi

Skënderbeu-Vllaznia

Ora 16:00

Kukësi-Partizani

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -