Monday, April 15, 2024

Interesante, Messi drejt Arabisë Saudite për të luajtur përsëri kundër Ronaldos

Lexo

Destinacioni i ri i mundshëm i kampionit argjentinas u zbulua nga piloti katariot Nasser Al-Attiyah, sheik dhe kushëri i emirit që zotëron PSG-në: ja çfarë tha ai

Leo Messi kundër Cristiano Ronaldos: është i destinuar të vazhdojë duelin yjor që ka shënuar futbollin botëror në vitet e fundit dhe ka shkruar kapituj të paharrueshëm në La Liga, kur argjentinasi mbante fanellën e Barcelonës dhe portugez atë të Real Madridit. Kapiteni i skuadrës kampione të botës ‘Selección’ në fakt së shpejti mund t’i bashkohet kampionit luzitan në Arabinë Saudite, ku CR7 sapo ka zbritur.

Për këtë të paktën është i bindur Nasser Al-Attiyah,  piloti i Katarit kampion në fuqi në Dakar (fitoi 4 herë) i cili është gjithashtu sheik dhe kushëri i emirit që zotëron PSG-në, skuadrën aktuale të ‘Pulce’: “Faleminderit për Al-Nassr, i cili nënshkroi me Cristiano Ronaldon për një shumë të çmendur prej një milion dollarësh – tha ai në një intervistë për ‘Mundo Deportivo’ – Messi gjithashtu do të nënshkruajë për një klub të Arabisë Saudite pas disa muajsh”. Gjithashtu ai thotë se për cilin ekip: “Unë jam i sigurt se do të arrijë tek El-Hilal”.

“Një besim që vjen nga ndjenja ime – shtoi ai – sepse të gjithë po shtyjnë që Arabia Saudite të presë Kupën e Botës në 2030. Mendoj se ata kanë nevojë për emra të mëdhenj në ligën e tyre për të tërhequr njerëz dhe për të përmirësuar futbollin e tyre përpara Kupës së Botës”.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img