Intervista-Pas ndeshjes Partizani-Vllaznia, flasin trajnerët Daja dhe Brdariç

Lexo

Erzeni mposht Vllazninë dhe e kalon në rënditje

Erzeni mposht Vllazninë me rezultatin 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të të Kategorisë Superiore. ERZENI 3-2 VLLAZNIA2′...

Zyrtare, Bekim Balaj, në formacionin e parë, anti-Erzeni. Vllaznia, kërkon tre pikën në sfidën e sotme ndaj shijakasve

Erzeni dhe Vllaznia, janë gati për startin e ndeshjes së javës së 19-të të kategorisë Abissnet Superiore. Ndeshja në...

(Pas ndeshjes) I ikën fitorja nga duart në Laç, madje humb 4-3. Trajneri Edi Martini, kritika skuadrës për shpërqëndrimin!

Teuta e Durrësit e drejtuar nga trajneri shkodran, Edi Martini, e nisi në mënyrën më të mirë ndeshjen e...

Tomas Brdariç(Trajner i Vllaznisë)

“Shiu na sjell fat, megjithatë, e bëri dhe të vështirë shprehjen e lojës, sepse u rëndua terreni. Të gjithë na ndjekin, duhet të japim maksimumin tonë për të fituar. Ishim ne më të mirët në 45 minutat e para. Pastaj lëshuam terren duke e bërë Partizanin më të fortë.  Jemi në mes të sezonit. Treguam shumë përkushtim për të ardhur deri këtu, na ka ndihmuar dhe fati. Nuk e dimë se çfarë do të ndodhë në 3 muajt e ardhshëm, prandaj, duhet të vazhdojmë përpara me punë të fortë.  Ekipet e kanë të vështirë të luajnë me këtë terren. Humbëm Krymin dhe duhej të dilnim në kundërsulm. Patëm një mundësi të mirë, por nuk e kthyem në avantazh. Duhet të jemi më të guximshëm dhe më të zotë në qarkullimin e topit. Të luajmë të gjithë dhe pa topin në këmbë. Sulmuesi matet me gola. Shpresoj që në momentin e parë Dilaver të zhbllokohet sa më shpejt. Do të përgatitemi për Laçin të premten. Nuk kemi shumë kohë, duhet të shfrytëzojmë mundësitë tona. E rëndësishme është të shënojë skuadra. Nuk jemi të kënaqur me kartonin të kuq. Të dyja ekipet e vuajtëm. Nuk ishim të kënaqur të dyja ekipet, sepse mbetëm me 10 lojtarë. Partizani është mësuar sepse mori të kuq kundër Tiranës, do të mësojmë nga ata.”

Ilir Daja(Trajner I Partizanit)

Kemi bërë volum loje, kemi qenë agresivë në tranzicione. Duhet të kishim bërë më mirë në 1/3 e kundërshtarit. Edhe në momentin e fundit ku të gjithë po gëzonim, topi ngeli në vijë fatale. Arbitrat e FIFA-s mund ta menaxhojnë më mirë lojën, Partizani nuk është ekip agresiv. Partizani që ka më shumë fair-play ka më shumë kartona. Do të doja ta shikoja që të dimë të sillemi me lojtarët tonë për të ndihmuar arbitrat. Mund të shkonte deri te kartoni i verdhë. Kemi parë situata më të rënduara se sa kjo. Besoj se sot me Vllazninë e fituam ndeshjen, topi ngeli në vijën fatale. Edhe në Shkodër morëm gol nga goditja standarte në të 87-tën. Deri sa jemi në vendin e dytë, kemi bërë më mirë se ekipet poshtë, pavarësisht se në ndeshjet direkte nuk kemi bërë aq mirë ndaj tij. Për deri sa sot pothuajse të gjithë pjesën e dytë e kemi mbajtur Vllazninë në gjysmëfushën e vet, shpresojmë ta rivalizojmë. Janë edhe 2 faza të tjera, janë shumë pikë në lojës. Të fitojmë ndeshjet e më pas të shikojmë çfarë mund të bëjë Vllaznia. Jemi në vend të dytë, këtë pozicion e kemi mbajtur thuajse që na fillimi.”

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Ndeshje e “çmendur” në Laç. Kurbinasit, mundin me përmbysje Teutën, 4-3

Laçi-Teuta 4-3(Shënues: Adeleke 22′, 72′, Babatunde 24′, Ujka 68′ / L. Vila 12′, Kallaku (P) 16′, Gruda 90)Një ndeshje e “çmendur” mund të konsiderohet...
- Advertisement -