(Intervista)- Thomas Brdariç flet pas ndeshjes Vllaznia-Kukësi 0-0

Lexo

(Video) Boks-Vllaznia përgatitet për Kampionatin Kombëtar. Trajneri Gjoni: Këtë radhë ka shumë rivalitet, por fitojmë përsëri

Fundjavën e ardhshme, nga data 7 deri më 9 tetor 2022, në pallatin e sportit “Flamurtari” të Vlorës, zhvillohen...

Abissnet Superiore, mbyllet sot me derbin, Partizani-Tirana. Ora 19:00, në “Air Albania”

Java e gjashtë e Abissnet Superiore mbyllet sot me kryendeshjen Partizani-Tirana, derbi i shumëpritur i kryeqytetit, i cili për...

Futboll-Edhe dy ndeshje të tjera sot për Kategorinë e Parë, Tomorri-Dinano dhe Burreli-Oriku

Pesë ndeshje janë luajtur ditën e djeshme për llogari të javës së katërt të Kampionatit Kombëtar të futbollit për...

Thomas Brdariç(Trajner i Vllaznisë):

“Kemi pasur shumë mundësi për shënim. Jam i kënaqur nga paraqitja e lojtarëve. Skuadra krijoi shumë dhe ne jemi aty, skuadra arrin të krijojë. Kishim më shumë raste se Kukësi. Mund t’i kishim shfrytëzuar më mirë, por rezultatin është ai që është. Demir Imeri ka marrur topin pasi kishte besim, Hoxhaj i cili ishte zgjedhur ta gjuante, u largua. Dilaver ka gjuajtur penalltitë e fundit. Ne besojmë tek lojtarët tanë, por edhe ata duhet të kenë përgjegjësi. Unë mendoj se jemi në një pozicion të mirë. Ka qenë një strategji që ne nuk e marrim në konsideratë fundin e ndeshjes. U munduam që duke i lënë topin Kukësit, mund ta kapnim në kundërsulm, por jo gjithmonë gjërat shkojnë si duhet. Dilaver për mua është një lojtar dhe djalë shumë i mirë. Duhet të tregohemi pak të durueshëm me lojtarët, pasi në muajt e fundit po luajnë shumë. Dilaver e ka besimin tim, me Teutën ishte i pafat. Është sulmues shumë i rëndësishëm, por i duhet pak kohë për të qenë si në fillim të sezonit.”, tha Brdariç.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -