(Intervista)- Mirel Josa flet pas ndeshjes Vllaznia-Kukësi 0-0

Lexo

(Video) Vllaznia, shpallet kampione në Gjimnastiken Artistike. Trajnerët Izmir Kashi dhe Shpresa Salja, përsërisin suksesin e vitit të kaluar!

Për ekipin e Vllaznisë, Gjimnastika Artistike është shndërruar në një passion dhe burim suksesesh. Për të dytin vitë me...

Longo: “Nuk kemi marrë atë që kemi merituar por ky është futbolli”

Trajneri i Flamurtarit, Diego Longo, foli pas humbjes me Korabin me rezultatin 1-2:“Kemi parë një ndeshje që luajtëm vetëm...

Kumbarçe: “Fitore e merituar, kjo fitore shkon për kapitenin. Do doja të ndesheshim me Erzenin”

Korabi arriti të kualifikohej në finalen e “play off” dhe tani do të presë se cila skuadër do të...

Mirel Josa(Trajner i Kukësit):

“Unë nuk mund të merrem me faza të veçanta të lojës. Vllaznia i pati rastet e veta në 20 minutat e fundit. Më bëri përshtypje loja e skuadrës sime. Kishim një qarkullim të mirë të topit dhe një ekuilibër të mirë. Në përgjithësi jam i kënaqur. E vetmja gjë që nuk jam i kënaqur është kur dilnim në pozicione gjuajtje. Mund të godisnim shumë më tepër portën. Edhe ne kishim rastet tona për të shënuar. Kështu është futbolli. Nuk është problemi te golat e atyre, ata janë sulmues, për këtë punë janë. Lojtarët si Taipi, Mate dhe 2 lojtarët e krahut, prisja më tepër nga inkursionet e Gashit në krahun e majtë. Vllaznia doli me 2 sulmues dhe 1 lojtar mbrapa sulmuesit. Aty na u krijuan disa boshllëqe. Momenti i penalltisë erdhi nga një pakujdesi e jona, nuk i hyj fare diskutimit, ishte apo s’ishte. Kur Vllaznia ndryshoi skemën dhe doli me 2 sulmues shtatlartë përpara, na rrezikun. Siç rrezikoi Vllaznia portën tonë, edhe ne rrezikuam. Bëhet gjithë ai qarkullim topi, gjithë ajo zbritje, me terrenin që ishte sot, duhet ta kishim goditur të paktën 5-6 herë portën në pjesën e dytë. Vllaznia luajti me frikë në 10 minutat e fundit.

Nuk i bëj planet afatgjate, për vete dhe skuadrën që drejtoj. Në futboll gjërat mund të rrokullisen shumë shpejt. Mua më intereson që skuadra të luaj këtë futboll që luajti sot, nga mënyrë se si e qarkulloi topin dhe nga ekuilibri. Nëse luajmë kështu, mund të dominojmë çdo skuadër me lojë. Planet afatgjate nuk mund t’i bëj. Më intereson qetësia e skuadrës vetëm për 1 javë.”

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -