Kategoria e parë-Java e 11-të. Matjanët, shansi për të kapur vendin e parë në Grupin A

Lexo

Kupa e Shqipërisë mbyllë turin e dytë. Zyrtarizohen 4 çiftet çerekfinaliste, dhe datat kur do të luhen ndeshjet

Janë mbyllur 8 ndeshjet e kthimit të fazës së 1/16-ave të Kupës së Shqipërisë, ku u përcaktuan edhe 8...

U eleminua nga Kupa, drejtori sportiv i shijakasve, Ervis Xhafa, premton një Erzen potent në kampionat!

Erzeni, humbi derbin durrsak duke u mundur në përballjen e sotme 1-0 nga Teuta. Humbje kjo e eleminon nga...

Teuta-Erzeni 1-0. Martini: E merituam kualifikimin, kërkojmë Europën!

Durrsakët gjenden në një pozitë të vështirë në fundin e tabelës së klasifikimit të kategorisë Superiore, por me fitoren...

Krahas kategorisë Superiore, sot luhen edhe ndeshjet e kategorisë së parë, ku në të dy grupet përkatëse priten ballafaqime interesante. Në grupin A të Veriut, spikat përballja në stadiumin “Liri Ballabani” të Burrelit, në mes ekipit vendas dhe Vorës mysafire. Matjanët e drejtuar nga shkodrani Samuel Nikaj vijnë pas fitores së thellë 0-4 në transfertë me Veleçikun dhe duke përfituar nga humbja e Dinamos kryesuese javën e kaluar me Erzenin, Burreli i ka të gjitha mundësitë që me një fitore ndaj Vorës të kap kreun e tabelës së klasifikimit. Por, nuk do ta kenë të lehtë, sepse ishte Vora ajo që javën e kaluar mundi Besëlidhjen pretendente në një ndeshje plot polemika në fushë dhe me sherre pas ndeshjes. Ndërkohë, lezhjanët e Sinan Bardhit autokritikën e humbjes me Vorën pritet ta bëjnë me një fitore në shtëpi ndaj Partizanit B. Ndeshje interesante e Grupit A është edhe ajo në mes Korabit dhe Veleçikut, me dibranët tashmë me trajnerin Agim Canaj në krye që synojnë Superioren dhe koplikasit e drejtuar nga Ardi Rrustemaj që janë në kufijtë e mbijetesës. Në Shijak, mbetet për tu parë nëse fitorja e ekipit vendas Shijaku javën e kaluar ndaj kryesueses Dinamo ishte rastësi, apo një gjë të tillë do ta tregojë edhe ndaj mysafirëve të Orikut.

Takime luftarake priten edhe në Grupin B, mes të cilave ajo që pritet me shumë interes është kryendeshja e kësaj jave për këtë grup, Lushnja-Egnatia.

Kalendari i Kategorisë së parë-Java e 11-të

GRUPI A

E shtunë, 13 shkurt, ora 13:30

Besëlidhja-Partizani B

Erzeni-Oriku

Korabi- Veleçiku

Burreli-Vora

 

GRUPI B

E shtunë, 13 shkurt, ora 13:30

Elbasani-Tomori

Pogradeci-Besa

E diel, 14 shkurt, ora 13:30

Lushnja-Egnatia

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -