Thursday, February 29, 2024

Kategoria e Parë/ Korabi i shkakton humbjen e parë Bylisit, Burreli shtang Apoloninë

Lexo

Korabi i ka shkaktuar humbjen e parë sezonale Bylisit në Kategorinë e Parë. Dibranët triumfuan 2-1 dhe me këtë rezultat dibranët rihapin edhe më shumë betejën për kreun duke i dhënë një asist Elbasanit që ta ngushtojë distancën me ballshiotët.

Në ndeshjet e javës së 16-të, rezultat surprizues ishte edhe fitorja minimale e Burrelit ndaj Apolonisë. Flamurtari triumfoi 3-0 ndaj Lushnjës, ndërsa Vora fitoi 1-0 ndaj Tomorit. Luzi mori fitore të rëndësishme me rezultatin 3-1 ndaj Kastriotit.

Rezultatet:

Korabi-Bylis  2-1 (Marku 55′, Buci 90+2’/ Ruçi 72′)

Luzi 2008-Kastrioti 3-1 (Itodo 33′, 90′, Treni 65′, / Çela 35′)

Tomori-Vora 0-1(Raboshta 45′ 11-m)

Flamurtari-Lushnja 3-0(De Oliveira 43′, Pjeshka 62′, Leshi 69′)

Burreli-Apolonia 1-0(Ferruku 9′)

Elbasani-Besa 17:00

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img