Thursday, May 30, 2024

Korabi në merkato. Tre prezantime për skuadrën dibrane, spikat Vilfor Hysa!

Lexo

Korabi eshte nje nga klubet me aktive ne Kategorine e Pare kete merkato. Ekipi vazhdon te perforcoj ekipin me qellimin ngjitjen ne eliten e futbollit shqiptar.

Nga sa meson “Veriu Sport” Korabi ka prezantuar 3 afrime njeheresh. Nje mbrojtes, nje mesfushor dhe nje sulmues i jan bashkuar Korabit.

Xhoel Plaku do te jete perforcimi me i ri i mbrojtjes dibrane. Me lojtarin qe ka nenshkruar nje kontrate 2-vjeçare. Me pare Plaku eshte aktivizuar me Dinamon dhe Elbasanin.

Klajdi Kryemadhi eshte afrimi i radhes. Mesfushori vjen nga Burreli dhe firmos me Korabin nje kontrate 2-vjeçare. Me pare Kryemadhi eshte aktivizuar edhe per Elbasanin dhe Beslidhjen.

Afrimi i trete eshte ai i Vilfor Hyses. Edhe sulmuesi do te firmos nje kontrate 2-vjeçare me dibranet. Teksa me pare eshte aktivizuar me ekipe si:Tetua,Flamurtari,Laçi,Vllaznia,Kukesi,Kastrioti,Lija Atletik,Dinamo,Lushnja dhe se fundmi Terbuni.

Fatos LAMAJ

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img