Kualifikueset e Botërorit 2022, kuqezinjtë presin shortin në vazon 4

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Vendi i parë në grup për Ligën e Kombeve i ka dhënë mundësinë kombëtares së Shqipërisë që të vendoset në vazon e katërt për shortin e eliminatoreve të Kupës së Botës “Katar 2022”. Shorti në fjalë pritet të hidhet në Zyrih me datë 7 dhjetor, dhe së bashku me Shqipërinë në këtë vazo janë edhe Bosnje-Hercegovina, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Bullgaria, Izraeli, Bjellorusia dhe Luksemburgu.

Vazo 1: Belgjikë, Francë, Angli, Portugali, Spanjë, Itali, Kroaci, Danimarkë, Gjermani, Holandë.

Vazo 2: Zvicër, Uells, Poloni, Suedi, Austri, Ukrainë, Serbi, Turqi, Sllovaki, Rumani.

Vazo 3: Rusi, Hungari, Irlandëm Rep.Çeke, Norvegji, Irlandë e Veriut, Islandë, Skoci, Greqi, Finlandë.

Vazo 4: Bosnje-Hercegovinë, Sllovani, Mali i Zi, Maqedoni e Veriut, Shqipëri, Bullgari, Izrael, Bjellorusi, Gjeorgji, Luksemburg.

Vazo 5: Armeni, Kosovë, Qipro, Ishujt Faroe, Azerbajxhan, Estoni, Kazakistan, Lituani, Letoni, Andorra.

Vazo 6: Maltë, Moldavi, Lihteshtejn, Gjibraltar, San Marino.

Siç konstatohet edhe nga grupet përkatëse që përbëjnë 6 vazot që do të përfshihen në shortin e 7 dhjetorit në Zvicër, në vazon ku bën pjesë Shqipëria nuk është Kosova, e cila figuron në vazon e pestë. Që do të thotë, se verdikti i shortit mund të jetë edhe i tillë që dy kombëtaret përkatëse edhe mund të konkurojnë brenda një grupi, çka nëse ndodhë vertet, do të jetë hera e parë që këto dy kombëtare do të ndeshen në një duel zyrtar.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -