Kualifikueset e Botërorit! Sot, ora 18:00, Qipro- Shqipëri në RTSH 3

Lexo

(Video) Vllaznia, shpallet kampione në Gjimnastiken Artistike. Trajnerët Izmir Kashi dhe Shpresa Salja, përsërisin suksesin e vitit të kaluar!

Për ekipin e Vllaznisë, Gjimnastika Artistike është shndërruar në një passion dhe burim suksesesh. Për të dytin vitë me...

Longo: “Nuk kemi marrë atë që kemi merituar por ky është futbolli”

Trajneri i Flamurtarit, Diego Longo, foli pas humbjes me Korabin me rezultatin 1-2:“Kemi parë një ndeshje që luajtëm vetëm...

Kumbarçe: “Fitore e merituar, kjo fitore shkon për kapitenin. Do doja të ndesheshim me Erzenin”

Korabi arriti të kualifikohej në finalen e “play off” dhe tani do të presë se cila skuadër do të...

Kombëtarja e Shqipërisë në basketboll për meshkujve luan sot përballjen e parë të vitit 2021. Të besuarit e teknikut Afrim Bilali kanë udhëtuar drejt Qipros, ku sot në orën 18.00 luajnë në Nikosia ndaj vendasve. Ekipi ynë kombëtar në fakt ka disa ditë që është grumbulluar dhe stërvitej në ambjentet e klubit “Goga Basket” dhe optimizmi për një rezultat pozitiv është i madh. Ekipit i janë bashkuar në Qipro edhe tre lojtarët cilësorë, që aktivizohen në kampionatin Italian: Rei Pullazi, Celis Taflaj dhe Ferdi Bedini. Kujtojmë që Qipro është i vetmi ekip që Shqipëria ka fituar në ndeshjet e luajtura në grupin e saj pre/kualifikues. Në datën 20 shkurt, Shqipëria do të ketë një tjetër përballje në Bjellorusi.

Nga sa bëhet e ditur, ashtu si edhe në çdo ndeshje tjetër të ekipit kombëtar të basketbollit, edhe sot sfida, Qipro-Shqipëri do të përcillet nëpërmjet platformës digjitale të transmetuesit publik, duke filluar nga ora 18.00 në kanalin RTSH 3. Suksese kuqezinjëve tanë të koshit!

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -