Kukësi merr frymë dhe largohet nga zona e ftohtë pas fitores me Laçin

Lexo

Manchester City, kërkon trofeun e Champions League. Guardiola, optimist për suksesin e tretë

Pas fitimit të Premier League dhe FA Cup, Manchester City është në kërkim të Champions League të parë në...

Shqipëria U-15 fiton miqësoren me Maqedoninë e Veriut. E mposht me rezultatin 3-2 në “Elbasan Arena”

Shqipëria U15-Maqedonia U15,  3-2Formacioni i Shqipërisë U15: Aron Kamberi, Xhoel Mezani, Frensi Mali, Dion Vata, Majkol Luka (C), Henry...

Pragfinalja e Champions League, Manchester City-Inter, Inzaghi: Do luftojmë për çdo centimetër

Stambolli është gati për finalen e Champions League mes Manchester City dhe Interit. Dhe Simone Inzaghi, një hap larg...

Kukësi-Laçi 3-0 (Ndreca 59′, Barbosa 88′, 90′)

Janë mbyllur katër ndeshjet e Superiores, të vlefshme për javën e 33-të të Superiores. Kukësi Kukësi merr frymë më në fund dhe triumfon 3-0 ndaj Laçit. Goli i parë i verlindorëve erdhi në minutën e 59-të falë një super goli të shënuar nga Ndreca nga goditja e dënimit. Në fund goli i sigurisë mban firmën e Barbosës që erdhi nga stoli për të siguruar tre pikët, sakaq në limite pati kohë edhe për golin e dytë personal të tij.

Me këtë fitore verilindorët ndodhen në vendin e shtatë me 40 pikë dhe largohen nga zona e ftohtë pas shumë javësh dhe lënë Erzenin pas vetes. Ndërsa Kurbinasit ndodhen në mesin e tabelës me 44 pikë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -