Saturday, May 25, 2024

Kupa “Autochthonous”, Shkodra Sport Event organizon edicionin e tretë

Lexo

“Shkodra Sport Event”, shoqata e themeluar nga arbitri i futbollit Jetmir Podgorica me qëllim organizmin e veprimtarive sportive si dhe promovimin e figurave, ngjarjeve dhe datave të traditës sportive në qytetin verior, ishte organizatore e aktivitetit të radhës. Bëhet fjalë për Kupën “Autochthonous”, aktivitet që vjen në edicionin e tretë të tij me pjesëmarrjen e 12 ekipeve nga Shkodra, Tirana etj. Në projektin që organizatorët e aktivitetit kishin planifikuar do të ishin pjesëmarrës edhe ekipe nga Kosova, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut, por për shkak të situatës së krijuar nuk ishin prezent.

Ekipet përkatase që i përkasin kategorisë së moshës U-9 dhe U-11 konkuruan për dy ditë me radhë në mjediset e Kompleksit Sportiv “Lici”.

Pas ndeshjeve eleminatore, të cilat u shoqëruan me një luftë të fortë sportive dhe rivalitet mes ekipeve pjesëmarrëse, për kategorinë U-9 në finale u ndeshën ekipi i  Djelmnisë Shkodrane 2017 me atë Shpresa, ku fitues doli ekipi Shpresa. Ndërkohë, finalen U-11 mes Djelmnia Shkodrane 2017-Shkodra, e fitoi ekipi i KF Shkodra.

Në ceremonië e mbylljes së aktivitetit, organizatorët vlerësuan më të mirët e aktivitetit duke i nderuar me kupa dhe diploma përkatëse.

Ekipi më fair play u shpallë Bashkimi

Portieri më i mirë U-9 Geron Sukniqi (Shpresa)

Mbrojtësi më i mirë U-9 Ardis Jubica (Shpresa)

Mesfushori më i mirë U-9 Omir Plangaj (Bashkimi)

Sulmuesi më i mirë U-9 Amarildo Prendi (Djelmnia Shkodrane 2017)

Lojtari më i mirë U-9 Sergen Jakupi (Shpresa)

Lojtari i së ardhmes U-9 Enio Cungu (Autokton)

Portieri më i mirë U-11 Rei Shpuza (Shpresa)

Mbrojtësi më i mirë U-11 Gersi Dragani (Shpresa)

Mesfushori më i mirë U-11 Rigers Kodra (Labeat)

Sulmuesi më i mirë U-11 Erjon Vajushi (Shkodra)

Lojtari më i mirë U-11 Denis Veshi (Autokton)

Lojtari i së ardhmes U-11 Gjergj Shabi (Djelmnia Shkodrane 2017)

Arbitri më i mirë Erdis Dibra


 

Pjesë e kësaj ceremonie ishte edhe një surprizë që organizatorët e Kupës Autokton patën për ekipin e ardhur nga Tirana duke i dhuruar një fanele të ekipit kombëtar me autografet e stafit organizativ dhe të gjithë trajnerëve. Ndërkohë, në prononcimin e dhënë për Veriu Sport, organizatori i këtij aktiviteti Jetmir Podgorica që njëherazi është edhe president i shoqatës “Shkodra Sport Event falenderoi përzemërisht për mbeshtetjen e këtij eventi, gazetarin e mirënjohur Genc Kastrati, Edmond Ndou, Armir Ramja, Abdurrahman Fangaj, Professional Partners, TV1 Channel si partner mediatik, Karburanti Start me adresë ne Bahçallek, Andi Berdica për dizajnet e tij, Kompleksin Sportiv Lici, Hotel Argenti, fotografin Ilirjan Kallaj, Kolegjumin e Arbitrave të Futbollit Shkodër me kryetar Dritan Salaj, si dhe çdo pjesëmarrës në këtë kupë!

Gaspër MARKU

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img