Laçi eleminon Partizanin me penallti dhe shkon në gjysëmfinalen e Kupës së Shqipërisë, “heroi” i ndeshjes, shkodrani i portës, Alen Sherri

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Laçi-Partizani, çerekfinalja tejet emocionuese e Kupës së Shqipërisë. Luftë e fortë sportive, raste në të dyja portat respektive, barazim në kohën e rregullt të 90-të minutave, barazim edhe pas kohës shtesë 2×15 minuta, për t’i lënë vendin penalltive. Sytë e të gjithëve ishin tek portjerët kundërshtarë, ku falë një përvoje më të madhe, më i avantazhuar ishte Partizani me kapitenin Alban Hoxha në portë. Por, nga ana tjetër, edhe pse shumë më i ri se Hoxha, në moshë dhe përvojë, shkodrani Alen Sherri në nadeshjet kur luante me Vllazninë ka treguar klas dhe nuhatje në pritjen e penalltive. I tillë ishte edhe në këtë sfidë, ku shtatlarti simpatik i katërkëndorit laçjan arriti të presë dy penallti duke i dhënë kualikifikimin skuadrës së tij. Kështu, pas Skënderbeut që më herët eleminoi Dinamon duke e mundur me rezultatin 1 me 3, Laçi është skuadra e dytë që pret “bileten” gjysëmfinale të Kupës së Shqipërisë. Vllaznia – Korabi dhe Teuta – Kukësi.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -