Lajm i mirë për kuqeblutë, mbrojtësi Isajevski gati për sfiden çerekfinale të Kupës, Vllaznia-Korabi

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Vllaznia ka një lajm të mirë në prag të ndeshjes çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Në përballjen e së mërkurës me Korabin e Peshkopisë, takim që luhet të mërkurën në stadiumin “Loro Boriçi” duke filluar nga ora 16.00, në dispozicion të stafit teknik do të jetë edhe mbrojtësi i majtë Aleksandër Isajevski. Mungesa e tij prej disa ndeshjes për arsye dëmtimi krijoi një pështjelim jo të vogël në formacionin kuqeblu, pasi teknikut Brdariç i është dashur të modifikojë prapavijen duke spostuar Imamin dhe ndonjë tjetër në krah.

Në fakt, Isajevski ka qënë gati që në ndeshjen e së premtes së kaluar me Bylisin, pasi është parë të jetë në nxemje për shumë minuta në pisten e stadiumit “Loro Boriçi” në pritje të aktivizimit si zëvendësues, por gjërat ndryshuan rrugës duke bërë të ndryshojë mendje Brdariç.

Pritshmëria e aktivizimit të tij në ndeshjen e Kupës ndaj Korabit është parë edhe gjatë seancës së fundit stervitore anti-Korabi, kur Isajevski është parë të stervitet me grupin e parë si dhe në projektin e atyre që pritet të luajnë nnga minuta e parë. Prania e tij në formacionin kuqeblu konsiderohet një garanci më shumë për prapavijen e Vllaznisë duke u rreshtuar përkrah Adilit dhe Imamit në qëndër dhe Gurishtes djathtas.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -