Thursday, April 18, 2024

Liga e Kampioneve-Galeno befason Arsenalin, Porto fiton raundin e pare

Lexo

Planet e Conceiçao realizohen, braziliani  firmosi për 1-0 në minutën e 93-të

Ndeshja e 16-shes së Ligës së Kampionëve mes Portos dhe Arsenalit pati një epilog befasues në minutën e 93-të, pikërisht kur gjithçka dukej se po shkonte drejt barazimit pa gola. Galeno në fakt shpërthen Do Dragão me një goditje luksoze, e cila e bën 1-0 ndaj Gunners të Artetës. Ndeshje e nënshtruar për londinezët, të cilët kthehen në shtëpi pa pasur një goditje në portë. Një rikthim i madh do të duhet në ndeshjen e kthimit, duke qenë se Porto do të ketë në dispozicion dy rezultate nga tre.

Një ndeshje pa emocione, u zhbllokua vetëm në kohën shtesë dhe i dha një disfatë befasuese Arsenalit, i cili u rrëzua në Dragão. Porto u gëzua në ndeshjen e parë të 16-shes të Champions League, me 1-0 dhe golin vendimtar nga Galeno në të 93-ën. Tani formacioni i Artetës duhet të bëjë kthesën në raundin e dytë, ndryshe duhet ti thotë lamtumirë kompeticionit më të rëndësishëm në nivel klubesh.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img