Mbyllen pjesët e para të dy çerekfinaleve të Kupës, Laçi-Partizani 0-0, Dinamo-Skënderbeu 0-2

Lexo

(Video) Besëlidhja-Tërbuni 2-3. Emocione pa fund në derbin verior të Kategorisë së parë(Golat e ndeshjes)

Derbi verior, Besëlidhja-Tërbuni, ishte ndeshja më e bukur e javës së gjashtë të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Parë...

Shorti-Liga e Kampioneve FF: Vllaznia, Çelsi, PSG, Real Madri, skuadrat e grupit A

Një grup “ferri” është konsideruar ai që i ka afruar përzierja e goglave në shortin e hedhur mesditen e...

Menaxheri i KFF Vllaznia Oliver Matija, sot në Zvicër për hedhjen e shortit të“UEFA Women’s Champions League”-Faza e grupeve

Është thënë vazhdimisht, se suksesi i Vllaznisë në futboll për femra, vjen edhe nga mirëmenaxhimi që presidenti Lazër Matija...

Turi Çerekfinal i Kupës së Shqipërisë, edicioni 2020-2021 ka startuar sot në orën 13.00 me dy duelet e para, Laçi – Partizani dhe Dinamo – Skënderbeu. Pak çaste më parë janë mbyllur pjesët e para të këtyre ndeshjeve. Vemendja dhe emocionet më të shumta nga këto dy çerekfinale janë përqënduar në stadiumin e Laçit, ku skuadra vendase ballafaqohet me Partizanin. Dy skuadra këto që kryesojnë kampionatin shqiptar pas javës së 24-tërt. Dy skuadra këto të denja për të shkuar në gjysëmfinale, por që 45 minutat e para kanë fiksuar rezultatin e barabartë 0-0. Ndërkohë, në çiftin tjetër që po luhet në stadiumin “Selman Stermasi” të kryeqytetit, Dinamo-Skenderbeu, korçarët e kanë mbyllur pjesën e parë në avantazh të dy golave me autor Mensah dhe Berisha, përkatësisht në minutat 22 dhe 43-të.

Dy çiftet e tjera çerekfinaliste, Vllaznia – Korabi dhe Teuta – Kukësi, startojnë në orën 16.00.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -