Merkato-futboll moshat, Fc Djelmnia Shkodrane 2017 transferon talentin Blerind Morina tek AC REGGIANA

Lexo

(Video) Futboll-Superliga U21. Vllaznia humbet në Shkodër me Kukësin 0-1

Vllaznia U21-Kukësi U21  0-1 (Shënues:Eugen Sula 55’)Pas dy barazimeve radhazi, një në Shkodër dhe tjetri në transfertë, 21 vjeçarët...

(Video) Besëlidhja-Tërbuni 2-3. Emocione pa fund në derbin verior të Kategorisë së parë(Golat e ndeshjes)

Derbi verior, Besëlidhja-Tërbuni, ishte ndeshja më e bukur e javës së gjashtë të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Parë...

Shorti-Liga e Kampioneve FF: Vllaznia, Çelsi, PSG, Real Madri, skuadrat e grupit A

Një grup “ferri” është konsideruar ai që i ka afruar përzierja e goglave në shortin e hedhur mesditen e...

Fc Djelmnia Shkodrane 2017 përveç funksionimit të Akademisë me një organikë të kompletuar drejtuesish, dhe një kontigjent shumë premtues lojtarësh tek të gjitha grupmoshat, po punon shumë për krijimin e hapësirave te të gjithë atyre lojtarëve që kontribojnë për këtë akademi nëpër skuadra Elite.

Drejtori Sportiv Kreshnik Krepi kofirmon ekskluzivisht për Veriu Sport se Presidenti i Akademisë Fc Djelmnia Shkodrane 2017, Benardin Kulla arrin të prezantojë tek AC REGGIANA futbollistin e talentuar Blerind Morina i datëlindjes 01/01/2001, futbollist ky i kombëtares Shqiptare, i cili është aktivizuar me grupmoshat në Belgjik.

Kalimi i këtij futbollisti në menaxhimin e Presidentit të Akademisë Fc Djelmnia është një ogur pozitiv për lojtarët e kësaj Akademie, të cilëve, me lirimin e daljeve në Europë nga problematikat e Pandemisë do t’i jepet mundësia të udhëtojnë drejt klubeve Elite. Mesa duket kjo Akademi ka objektiva të qarta që futbollistët që ka në administrim të rriten në të gjitha komponentët tekniko-taktike-fizike, dhe t’i jepet mundësia të provohen në skuadra Elite.

Gjithashtu, mesa duket, ky mirëorganizim i kësaj Akademie ka bërë që edhe Drejtori Sportiv i kësaj Akademie, Kreshnik Krepi të refuzojë shumë kërkesa të ardhura në adresë të tij nga skuadra të kategorisë së parë dhe më tej duke vendosur të qëndrojë në këtë pozicion për një kohë afatgjatë, sepse objektivat i stafit janë që qarta për arritjen e nxjerrjes së elemetëve premtues në akademinë e tyre, Djelmnia Shkodrane 2017.

Gaspër MARKU

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -