Shqipëria drejt Katar 2022, ja kalendari i kuqezinjve

Lexo

(Video)Volejboll Meshkuj- Vllaznia humb në shtëpi me Partizanin, 0-3. Trajneri Kalaja, vlerëson elementin e ri(Liga Kombëtare “Gjergj Kastrioti”)

Vllaznia-Partizani 0-3(7-25, 18-25, 21-25)E mërkurë, 25 janar 2023, ora 18:30, Pallati i Sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Nikolin Qafarena, Esmirald...

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

Pas hedhjes së shortit për ndarjen në grupe të 55 skuadrave përfaqësuese, ku Shqipëria u vendos në grupin I së bashku me Anglinë, Poloninë, Hungarinë, Andorran dhe San Marinon, ka ardhur edhe përcaktimi i kalendarit të ndeshjeve. Kështu, Shqipëria do ta fillojë garën kualifikuese më 25 Mars 2021 kundër Andorras në transfertë dhe do ta përfundoj në 15 Nëntor 2021 përsëri me Andorrën në shtëpi.

Grupi I:

Kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”

25/03/2021: Andorra-Shqipëri ora 20:45
28/03/2021: Shqipëri-Angli ora 18:00
31/03/2021: San Marino- Shqipëri ora 20:45

02/09/2021: Poloni-Shqipëri ora 20:45
05/09/2021: Shqipëri-Hungari ora 18:00
08/09/2021: Shqipëri-San Marino ora 20:45

09/10/2021: Hungari-Shqipëri ora 20:45
12/10/2021: Shqipëri-Poloni ora 20:45

12/11/2021: Angli-Shqipëri ora 20:45
15/11/2021: Shqipëri-Andorra ora 20:45

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -